Kamenictví KUBALAKamenictví KUBALAKamenictví KUBALAKamenictví KUBALAKamenictví KUBALAKamenictví KUBALAKamenictví KUBALAKamenictví KUBALA

Obchod

Pečící kámen

Pečící kámen (tzv. lávový kámen) je přírodní vyvřelá hornina pocházející ze sopečné činnosti. Na tomto kameni připravíte šťavnaté steaky, ryby, ražniči, bramboráky nebo opečenou teplou zeleninu i vejce usmažené na vypečeném sosu.

Pro bezproblémové používání dodržujte následující instrukce:

  1. Kámen musí být před každým použitím suchý a na povrchu zbavený nečistot.
  2. Nejprve roztopíme oheň na místě k tomu určeném (ohniště, gril, krb ...).
  3. Po vytvoření tepelného základu (jakékoliv dřevo) umístíme kámen nad oheň ve výšce cca 30-40 cm a pozvolna přikládáme takovým způsobem, aby plamen dosahoval max. na spodek kamene.
  4. Doporučujeme přikládat 2-4 polínka tvrdého (bukového) dřeva, které si dokáže udržet dobrý tepelný základ na dlouhé hodiny ... při občasném přikládání. (Měkké dřevo rychleji vyhoří s nestejnoměrným ohřevem, prudký nárůst teploty s vysokým plamenem a její následný pokles mů e zapříčinit poškození kamene.)
  5. Přibližně po 30 min. můžeme začít pokládat na rozpálený kámen připravené plátky masa. Doporučují se plátky slabší a méně naložené v oleji, u kterých je doba pečení cca 3 min. na každé straně (vynikající jsou rovněž klobásy, ryby, ražniči, popř. bramboráky, vajíčko rozklepnuté na vypečeném sosu atd.).
  6. Po ukončení pečení necháme rozpálený kámen vychladnout přirozenou cestou. Poté ho umyjeme teplou (jarovou) vodou, můžeme použít pro odstranění spečené vrstvy na vyleštěném povrchu škrabku (popř. špachtli) a následně kámen uložíme na suché místo.
  7. Již při prvním zahřátí kamene dochází k vlasovým trhlinkám, které jsou při rozehřátí vlivem vysokých teplot pro pečící kámen přirozené. To nebrání funkčnosti kamene při běžném používání. Za zásadní poškození pro vyřízení reklamace se považuje nemožnost užívání typu: puknutí po celé délce, popř. vyprýsknutí materiálu na pracovní leštěné ploše.

Pečící kámen používejte dle námi vyobrazeného způsobu. Je důležité, aby se plamen mohl rozpínat do všech stran bez omezení a nebylo mu bráněno žádnou překážkou. Toto docílíte vyobrazeným rámečkem, popř. volným položením kamene na rošt ohniště (v případě vyobrazeného rámečku je nutné provést dilatační mezeru cca 5 mm mezi kamenem a rámečkem okolo celého obvodu - rámeček není součástí pečícího kamene, možno doobjednat). Nedoporučuje se ohřívat kámen plynovým hořákem, pokládat kámen na kamna, nebo sesazené cihly, jež mají za následek nerovnoměrnou tepelnou rozpínavost a způsobují poškození kamene. Přejeme Vám s naším výrobkem mnoho příjemně strávených chvil, nejen při posezení s Vašimi přáteli.

Parametry kamene

- rozměry kamene: 400x300x30mm, hmotnost: cca 8 kg
- cena kamene: na dotaz 640,- Kč (bez DPH), nosná ocelová konstrukce - na objednání: 550,- Kč (bez DPH)