Kamenictví KUBALAKamenictví KUBALAKamenictví KUBALAKamenictví KUBALAKamenictví KUBALAKamenictví KUBALAKamenictví KUBALAKamenictví KUBALA

Rady a návody

Náhrobky

Nový žulový náhrobek je naší firmou po montáži vždy impregnován. Tato impregnace má účinnost v našem podnebí cca 1 až 2 roky. I přes tuto impregnaci si však vždy dejte pozor na vyteklý teplý vosk ze svíček a rez z pokládaných věnců. Mastné fleky se velmi obtížně odstraňují, a proto doporučujeme používat kvalitní svíčky umístěné ve skleněných lucernách s pevným dnem.  Základní ochanou proti rzi je ukládání věnečků a jiných vazeb na pevný igelitový podklad.

Základní údržbou kamenného náhrobku je umytí vodou. Dále můžete odstranit nečistoty pomoci kyseliny citrónové, octovou vodou, běžným saponátem či jarem. Nepoužívejte k tomu drátěnku! Vhodné jsou měkké tkaniny: bavlněná látka, švédská utěrka. Rovněž můžete použít molitanovou houbičku s plstěnou stranou, kdy do plstěné strany vmáčknete trochu jaru, houbičku napěníte a leštěné kamenné plochy omyjete (nemusíte se obávat přitlačit).