Kamenictví KUBALAKamenictví KUBALAKamenictví KUBALAKamenictví KUBALAKamenictví KUBALAKamenictví KUBALAKamenictví KUBALAKamenictví KUBALA

O firmě

O firmě

Kamenictví KUBALA  - zpracování kamene, kamenosochařské práce

Kamnářtví KUBALA   - krby(teplovzdušné, teplovodní, akumulační)

                                  - kachlová akumulační kamna a tradiční kachlové sporáky

 

Jako firma působíme v oblasti služeb KAMENICTVÍ – ušlechtilé zpracování kamene od roku 1991.

Firma byla založena na základě získané odbornosti a dlouholeté praxe v oboru. Provádíme veškeré kamenické práce hřbitovní architektury a s rozvojem firmy se dále zaměřujeme na kamenickou stavební výrobu.  Naše výrobního portfolio zahrnuje kompletní dodávky vnitřních i venkovních realizací: tzn. obklady soklu fasád, schodů, parapetů, dlažeb, dále rovněž kuchyňských pracovních desek, výrobou krbů, krbových říms, tradičních kachlových sporáku a akumulačních kamen. Včetně speciální činnosti tohoto oboru - restaurováním pískovcových skulptur.

 

Profesionálně zpracováváme a dodáváme materiály: žuly, pískovce, mramory i technický "konglometovaný - umělý" kámen.

Certifikáty, osvědčení ...

Historie

r.1991 - Založení soukromé živnost mým otcem (vystudoval kamenickou školu v Hořicích). Rozhodnutí přišlo po rozpadu Okresního podniku služeb v r.1990. 

r.1996 - Převzetí vedení firmy synem (rovněž absolvent Kamenické školy – Lipnice nad Sázavou) se zaměřením na vybudování stabilního zázemí firmy. 

r.1999 - Přijímání nových zaměstnanců. Zaměření na užší spolupráci s českými dodavateli a zpracovateli kamene. Vytvoření prvního konsignačního skladu na přímý prodej a zpracování kamene. 

r.2002 - Díky postupnému investování max. prostředků do kvalitních technologických postupů pro opracování kamene a roz±iřováním strojního vybavení, se stala firma zcela samostatnou. 

r.2005 – Poskytování drobných služeb se rozvinulo na kompletní realizace i pro velké stavební firmy. Stáváme se certifikovaným a školeným prodejcem kvalitních litinových krbových vlo·ek českého výrobce BeF Blansko. 

r.2006 – Ve firmě pracuje pět stabilních pracovníků. V tomto roce rovněž došlo k obnově nového strojového vybavení. Vzniká koncepce pro výstavbu nové, moderní provozovny.

 

r.2008 – 05-12 Výstavba nové moderní provozovny na zelené louce. 

r.2009 – Zahájení provozu v novém prostředí se šesti stabilními zaměstnanci.

r.2010 - Studium kamnářského oboru.

r.2011 - Rozšíření oboru na Kamenictví a Kamnářství.

r.2015 - Pokračujeme v rozvoji firmy.

Aktivity

- Pro širší uplatnění našeho oboru je firma součástí družstva Czech Stone Cluster a sdružení Společenstva kamenosochařů východočeské oblasti.

- Ve spolupráci s ostatními členy (více jak 30 firem) se snažíme, aby se řemeslo KAMENÍK stalo nejen v očích odborné veřejnosti známým a uznávaným oborem.